18 grudnia 2021

Co łączy tenis stołowy i niepodległość? Odpowiedź jest prosta. Turniej tenisa stołowego Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI. Przed chwilą zakończył się dwunasty, ostatni turniej w cyklu. Tym razem święto tenisa stołowego dotarło do Białej Podlaskiej.

 

Od rana w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sidorskiej 30 na zawodników czekała fantastycznie przygotowana hala. Ci nie zawiedli i licznie stawili się, aby powalczyć o miano najlepszych w swoich kategoriach. Tradycyjnie  były trzy kategorie w podziale na panie i panów. Rywalizacja była zacięta i niejednokrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. A wszystko w sympatycznej i radosnej atmosferze, choć zdarzały się przypadki, kiedy jednak ambicje brały górę. 

 

Kolejny raz najbardziej liczną grupą byli panowie w kategorii 17 lat i starsi. Łącznie do turnieju zgłosiło się ponad 100 osób. "To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę czwartą falę pandemii covid-19. Przyjechali do Białej uczestnicy z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego." - powiedziała Katarzyna Galińska, prezes Fundacji.

 

Turniej swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Miasta i Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Prezydenta, który objął Honorowym Patronatem turniej, reprezentował Pan Dariusz Trębicki, a szkołę Pani Dyrektor Violetta Chmielewska. Oboje wzięli udział w ceremonii otwarcia turnieju oraz w ceremoniach dekoracji.

 

Turniejowi w Białej Podlaskiej podobnie jak w innych turniejach towarzyszyła wystawa niepodległościowa. Uczestnicy mogli poznać wiele ciekawostek o polskich olimpijczykach, którzy oddali życie w walce o wolną Polskę. Wystawa związana jest bezpośrednio z nazwą cyklu i motywowi przewodniemu - 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Cykl turniejów Z RAKIETKĄ NIEPODLEGŁOŚCI współfinansowany jest z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (wcześniej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Patronat honorowy natomiast objął Polski Związek Tenisa Stołowego. Turniej w Białej Podlaskiej został dodatkowo objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Patronat objęły także lokalne media: Radio Biper, Tygodnik Podlasianin oraz portal internetowy Biała 24.

 

Klasyfikacja końcowa

 

Kategoria do lat 12 (dziewczynki)

1. Magdalena LIPSKA

2. Lena GROSZEK

3. Zuzanna CZMIELEWSKA

4. Roksana DANIŁKO
5.-6. Natalia BONIK, Karolina SIWEK

 

Kategoria do lat 12 (chłopcy)

1. Przemysław KALINOWSKI

2. Marcin PACUŁA

3. Michał SZYNKIEWICZ

4. Kacper KRÓL
5.-6. Jakub BRUKALSKI, Wiktor PACUŁA
7.-8. Adam SAWCZUK, Michał KOWALCZUK
9.-12. Patryk KASAK, Dawid TUR, Kacper WEREMKO, Piotr ŻUKOWSKI

 

Kategoria 13 - 16 lat (panie)

1. Julia GROSZEK

2. Natalia WÓJCICKA

3. Aleksandra WOLIŃSKA

4. Martyna SYKTERZ
5.-6. Amelia TREJDA, Lena HORDEJUK

 

Kategoria 13 - 16 lat (panowie)

1. Maksymilian KARCZMARZ

2. Aleksander SZUSTOWSKI

3. Mateusz WAWRZYNIUK

4. Wiktor TEREBELSKI
5. Kacper ADAMCZYK / Paweł KNYSZYŃSKI
6. Kamil ROGALSKI
7. Hubert BARAN
8. Bartosz WÓJCIK

 

Kategoria 17 lat i starsi (panie)

1. Anna LIPSKA

2. Julia WÓJCIK

3. Karolina BUDENAS

4. Urszula LEWKOWICZ
5. Katarzyna JUSIAK

 

Kategoria 17 lat i starsi (panowie)

1. Konrad KUDŁO
2. Emil NOWAK
3. Marcin WARDZYŃSKI
4. Robert BARAN
5.-6. Marek WIERZBICKI, Kamil BAJKO
7.-8. Mariusz SAŁUDA, Adam KACZOR
9.-12. Andrzej BONDARZEWSKI, Mirosław KORPYSZ, Mateusz CYLIŃSKI, Daniel SAWICKI
13.-16. Grzegorz WOŁOWIK, Sławomir WAWRYNIUK, Zbigniew BURDZICKI, Łukasz KALINOWSKI

 

 

Finał cyklu Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.