11 grudnia 2021

Blisko setka uczestników uczciła 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę grając w turnieju Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI. Uczestnicy rywalizowali o zwycięstwo w swoich kategoriach oraz o nagrody rzeczowe. Zawody rozegrano na 12 stołach.

 

93 osoby wzięły udział w jedenastym z dwunastu turniejów tenisa stołowego Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI. Przedostatnia odsłona cyklu turniejów pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego przyniosła wiele ciekawych pojedynków, w których nie brakowało emocji. Łącznie rozegrano prawie 130 meczów, z czego wiele wymagało tie braeka do wyłonienia zwycięzcy. Najliczniejszą grupą byli dziś panowie w kategorii 17 lat i starsi, którzy stanowili blisko 50% wszystkich uczestników. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora pakiet startowy, w którym znajdowała się butelka wody, jabłko, baton zbożowy oraz pamiątkowy medal.

 

Rywalizacja ruszyła chwilę po 9.30, którą poprzedziła krótka ceremonia otwarcia. Udział w niej wzięli Michał Ogrodniczak (prezes Warmińsko Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego) oraz Michał Siedalnowski (wiceprezes Fundacji Absens Carens). Obaj panowie wręczali także puchary, nagrody i dyplomy w trakcie ceremonii dekoracji.

 

Tenisowym zmaganiom towarzyszyła wystawa związana z przewodnim motywem cyklu turniejów, czyli 103. rocznicy odzyskania niepodległości. Na prezentowanych planszach można było przeczytać krótkie historie osób związanych z ruchem olimpijskim, które oddane były również walce o niepodległość.

 

Cykl turniejów tenisa stołowego Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI współfinansowany jest z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (wcześniej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Tenisa Stołowego.

 

KLASYFIKACJA (PODIUM) W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

 

DO LAT 12 (dziewczynki)

1.  Milena STEFANOWICZ

2. Natalia CZARNECKA

3. Milena PIETRZAK

 

DO LAT 12 (chłopcy)

1. Adam STACHONIAK

2. Andrzej KORZENIEWSKI

3. Kajetan STACHONIAK

 

13 - 16 lat (dziewczynki)

1. Dominika BOGUCKA

2. Emilia WOLAK

 

13 - 16 lat (chłopcy)

1. Szymon BARTOLD

2. Michał DĘBOWSKI

 

17 lat i starsi (panie)

1. Anita MYRCHEL - RUTKOWSKA

2. Aleksanda JABŁONKA

3. Dorota MARTYNIAK

 

17 lat i starsi (panowie)

1. Marek UNRUH

2. Maciej JAR

3. Przemysław WAWRZYNIAK

W Olsztynie wyłoniono zwycięzców

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.