04 grudnia 2021

Do historii przeszedł turniej tenisa stołowego Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI, który rozgrywany był w Gdowie. W tym święcie tenisa stołowego udział wzięło ponad 120 uczestników, wśród których wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa niepodległościowa.

 

Gminna Hala Sportowa w Gdowie kolejny raz była areną zmagań tenisistów stołowych. Na co dzień trenuje tu i rozgrywa swoje mecze drużyna UKS Gryf Gdów, która była dziś współorganizatorem turnieju. W trzech kategoriach z podziałem na panie i panów rywalizowało ponad 120 zawodników.

 

W kategoriach młodzieżowych aż troje z czworga zwycięzców jest właśnie zawodnikami klubu Gryf. Dominacja nie była przypadkowa, choć zwycięstwa nie przychodziły łatwo. Nie zmienia to faktu, że bracia Kacper Turecki (kat. 13-16 lat) i Jakub Turecki (do lat 12) oraz Izabela Perz (13-16 lat) mogą cieszyć się z kolejnego triumfu. Grono zwycięzców uzupełniła Piekarczyk Zuzanna (kat. do lat 12). Zawody były rozgrywane systemem pucharowym. Wyjątek stanowiła kategoria 13 - 16 lat wśród dziewczyn, gdzie zdecydowano się na granie w grupie każdy z każdym.

 

W kategorii 17 lat i starsi łącznie wystartowało niemal 50 zawodników i zawodniczek. Podobnie jak w kategorii 13-16 lat wśród dziewczyn, tak i tu u Pań rywalizacja toczyła się w grupie. Panowie natomiast grali systemem pucharowym. Zwyciężali Natalia Danaj (UKS Gryf Gdów) wśród pań i ... wśród panów.

 

Tenisowym zmaganiom towarzyszyła wystawa związana z przewodnim motywem cyklu turniejów, czyli 103. rocznicy odzyskania niepodległości. Na prezentowanych planszach można było przeczytać krótkie historie osób związanych z ruchem olimpijskim, które oddane były również walce o niepodległość.

 

Cykl turniejów tenisa stołowego Z RAKIETKĄ KU NIEPODLEGŁOŚCI współfinansowany jest z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (wcześniej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Tenisa Stołowego.

 

KLASYFIKACJA (PODIUM) W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

 

DO LAT 12 (dziewczynki)

1. Zuzanna PIEKARCZYK

2. Klaudia HABA

3. Oliwia HABA

 

DO LAT 12 (chłopcy)

1. Jakub TURECKI

2. Mateusz WIŚNIEWSKI

3. Maciej MARDOSZ

 

13 - 16 lat (dziewczynki)

1. Izabela PERZ

2. Julia MILÓWKA

3. Milena GAJ

 

13 - 16 lat (chłopcy)

1. Kacper TURECKI

2. Aleksander PILCH

3. Robert ŻYDEK

 

17 lat i starsi (panie)

1. Natalia DANAJ

2. Iwona GUZIK

3. Gabriela BAŁUCKA

 

17 lat i starsi (panowie)

1. Dawid KOTWICA

2. Pavlo JEHORKIN

3. Mateusz ROBAK

Z rakietką ku niepodległości drugi raz w Małopolsce

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.