Ruszyły zapisy na cykl turniejów “Z Rakietką Ku Niepodległości”. Jest to 12 turniejów tenisa stołowego, które zostaną zorganizowane w celu uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już teraz wybierz turniej, w którym chcesz zagrać i kliknij w wybraną miejscowość. Dowiesz się więcej o turnieju i wyślesz swoje zgłoszenie! Nie zwlekaj!

BIAŁA PODLASKA

OLSZTYN

GDÓW

POZNAŃ

KRAKÓW

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

GLIWICE

ZIELONA GÓRA

DĘBICA

BILCZA

ZĄBKI

LUBARTÓW

Turnieje zostaną rozegrane w okresie październik-grudzień 2021 w 10 województwach. Gospodarzami zawodów będą Lubartów, Ząbki, Bilcza, Dębica, Zielona Góra, Gliwice, Nowy Dwór Mazowiecki, Kraków, Poznań, Gdów, Olsztyn oraz Biała Podlaska. Rywalizacja będzie toczyła się w trzech kategoriach: do lat 12, 13-16 lat, 17 lat i starsi, w podziale na kobiety i mężczyzn. System rozgrywek uzależniony będzie od liczby zgłoszeń do danych kategorii. Wszystkie turnieje będą prowadzone uwzględniając obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i przepisów obowiązujących w trakcie przeprowadzania zawodów. 

W tym celu na specjalnie przygotowanych halach do dyspozycji uczestników będzie czekało kilkanaście stołów do tenisa stołowego z odpowiednio wydzielonymi polami gry.

 

Osoby oczekujące na swój mecz będą mogli korzystać z wydzielonej strefy atrakcji. W której animatorzy będą zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu, proponując gry i zabawy dla osób w każdym wieku.

 

Na każdego uczestnika turnieju czekać będzie przygotowany pakiet startowy, zawierający: baton zbożowy, wodę, owoc oraz specjalny pamiątkowy medal. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

 

Każdemu turniejowi towarzyszyć będzie również wystawa poświęcona polskim sportowcom walczącym o niepodległość, do czego także nawiązuje nazwa projektu. 

 

Cykl turniejów jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad projektem objął Polski Związek Tenisa Stołowego.

Zapisy i więcej informacji na stronie absenscarens.org. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.